V Mokronogu nastopilo skoraj 200 folklornikov
"Le plesat me pelji", tradicionalno regijsko srečanje odraslih folklornih skupin Dolenjske, Bele krajine in Posavja, so letos gostili v Mokronogu. V tamkajšnji dvorani Upravno-kulturnega središča se je zadnjo majsko soboto skupaj predstavilo več kot 180 folklornikov in godcev.
Z izbranim programom ter pestrimi in bogatimi koreografijami se je predstavilo sedem folklornih skupin, ki so na mokronoškem odru s svojimi vižami, pesmijo in plesom pričarale duh nekdanjega časa. Rdečo nit večera je spletla Mojca Mežik, ki je za uvod k besedi povabila vodjo trebanjske območne izpostave Mojco Femec, po nastopih pa še župana Antona Mavra, ki se mu je nato pridružila še vodja Koordinacije Dolenjska, Bela krajina in Posavje, Simona Rožman Strnad, da sta se vodjem skupin zahvalila za sodelovanje, predstavnikom skupin pa podelila srebrna priznanja za uvrstitev na regijsko srečanje.
Letošnje regijsko srečanje sta strokovno spremljala Tanja Drašler in Klemen Bojanovič, ki sta po zaključku večera opravila razgovor z vodji skupin, saj je namen tovrstnih srečanj spremljanje folklorne dejavnosti, svetovanje ter razvoj in napredek folklornih skupin. Po zaključku vseh regijskih srečanj po Sloveniji bosta strokovna spremljevalca izbrala skupine, ki se bodo predstavile na državnem srečanju, ki bo potekalo v dveh delih in sicer v Beltincih 22. julija ter v Žalcu 22. oktobra 2018.
Na regijskem folklornem večeru so se v Mokronogu predstavili: Folklorna skupina Nasmeh CIK Trebnje pod vodstvom Branke Moškon, Metliška folklorna skupina Ivan Navratil pod vodstvom Tomaža Žuglja, Vodilna skupina Folklornega društva Kres Novo mesto pod vodstvom Branke Moškon, Folklorna skupina KUD Oton Župančič Artiče pod vodstvom Gregorja Tuljaka, Folklorna skupina KUD Oton Župančič Vinica pod vodstvom Vlada Starešiniča, Mlajša veteranska skupina Folklornega društva Kres Novo mesto pod vodstvom Erike Blažič in Boštjana Japlja ter Folklorna skupina Dragatuš pod vodstvom Tadeja Finka.
Vsem nastopajočim in njihovim vodjem gre zahvala za zavzeto in vztrajno delo na področju folklorne dejavnosti. Zahvala velja tudi občinama Mokronog-Trebelno in Trebnje, ki sta finančno podprli projekt, Krajevni knjižnici Mokronog, Sirarni Gorišek in Društvu upokojencev Mokronog, ki so nastopajoče sprejeli s svoje prostore, Cvetličarni Barbara Mokronog ter ne nazadnje vsem, ki so kakorkoli pripomogli k uspešni izvedbi svojevrstnega folklornega dogodka.
JSKD OI Trebnje